Jdi na obsah Jdi na menu
 


1993 Švýcarsko

31. 7. 1993

S CK Sport Vsetín vyrážíme autobusem s vlekem plným brambor, cibule, remo plátků a podobných pochutin do Adelbodenu poznávat krásy Švýcarska. Cestou se zastavujeme na vodopádech Rýna a v Zurichu. Šplháme nahoru a dolů přes všechna horská sedla neboť na dálnicích se provádějí časté kontroly technického stavu českých autobusů.

Podnikáme turistické výlety v oblasti Adelbodenu, na Engstligenalp, lanovkou na Schwandfeldspitz a odtod okruh pěšky, přejíždíme do Kanderstegu a vydáváme se k jezeru Oeschinensee. Bohužel se nedá obejít. Chtěli jsme jít zpět přes hřeben ale naštěstí jsme si to rozmysleli, na vrcholu byl sníh. To by nám v prestigích moc nešlo.
Bohužel počasí při výletu pod Jungfrau nám moc nepřeje. Po dohadech s důchodci, kteří chtějí už sedět u kafe v penziónu jsem si vynutil alespoň prohlídku vodopádů Trümmelbach u Lauterbrunnenu. Sálo to za to.

ObrazekAč počasí nebylo nic moc, vykoupali jsme se i v místním bazénu. O volné vstupenky v ceně ubytování jsme museli také trochu bojovat. Opravdu jsme se koupali, i když to tak nevypadá.

Abychom nejeli zpět s prázdným vlekem, ukradli řidiči ve městečku asi dvě kola a už jsme frčeli přes Neuchatel, Luzern a Vaduz zpět.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář