Jdi na obsah Jdi na menu
 


1992 Francie

30. 9. 1992

Nádherný poznávací zájezd jihovýchodní Francií.

Z Brinconu jedeme do národního parku Les Ecrins. Při výstupu na Glacier Blanc (dostali jsme se do cca 3.000 m) jsem zapomněl foťák na místě, kde jsme svačili a už jsem ho nenašel.

Jedeme Napoleónskou cestou, zastavujeme u zemních pyramid (pokličky), koupeme se v jezeře Serre-Poncon, v Sisteronu kupujeme nový foťák a končíme v Castellane.

Následuje kaňon Verdon, přehrada Ste. Croix a městečko Moustiers Ste. Marie.

ObrazekPokračujeme na azurové pobřeží – Frejus, Saint Raphael, Saint Tropez, Cannes, Nice, Eze a Monte Carlo.

Navštěvujeme saliny v Hyeres. Po exkurzi nabízí průvodce pytel soli (25 kg velikých krystalů tak, jak to nebrali nakladačem). Nikdo ho nechce a tak jsem si ho vzal. Nakonec mi ho záviděli a chtěli se o něj v Praze dělit. Ale to už měli smůlu. Sůl nám vydržela mnoho let.Obrazek

ObrazekCestou zpět děláme pěší přechod v národním parku Mercantour. Původně jsme měli jít jen tam a zpět, přechod jsem si tak trochu vynutil. Bohužel silnice z druhé strany byla zničená po sesuvech půdy a tak jsme k autobusu museli jít asi o 10 km dál. Následoval výlet v Isole 2000, tady jsme se málem ztratili a byli jsme rádi, že jsme k autobusu doběhli včas.

A jedeme domů, přes San Remo, "světoznámé“ mšsto z písňových festivalů, kterými nás krmila socialistická televize. Představovali jsme si ho jinak a ne jako město toulavých psů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář