Jdi na obsah Jdi na menu
 


XIV. MTB 2007 - Francie

31. 7. 2007

Po loňské zkušenosti jsem připravil podrobný itinerář cesty, tentokrát na celý pobyt, kromě posledního dne. Jedeme sice každý zvlášť ale je nás hodně. Vyjíždíme jako obvykle první, cestou nás dojíždějí Kujanovi no a pak ještě Stejskalíci se školou, Flašarovi a Štastní kluci.

Vyrážíme v pátek po obědě a večer jsme v Saint Louis. Koná se zde mistrovství Francie v petanque jednotlivců a dvojic. Spíme u sportovního areálu, kde budou hrát jednotlivci. Ráno se díváme chvíli na jednotlivce a pak přejíždíme do města, podívat se ještě na dvojice. Fandíme dvojici Foyot-Milei, vyhrávají a postupují ze skupiny. Abychom jim udělali radost, kupujeme si od nich tričko, necháváme je podepsat a pak jedem dál. Bohužel bez nás už se jim tak nedařilo a následně vypadávají.

Obrazek


Odpoledne přijíždíme do kempu la Garenne v Bedoinu. Stavíme stany a posíláme SMS dalším. Ti nám odpovídají, že už někdo je ve vedlejším kempu Le Meneque a do něj jdou i ostatní. A tak bydlíme sami. Máme klid, jen koně opodál nás občas ruší svým frkáním.

1.7. Vyrážíme zdolat vrchol Mont Ventoux, Větrné hory. Je odevšad vidět a nezdá se tak vysoká. Ale cesta na ní je dost nekonečná. Nakonec jsme až na vrcholu, prší, fouká a je pěkná zima. Nezdržujeme se zde dlouho a sjíždíme zpět. Po pár výškových metrech už je zase teplo a sluníčko. Už chápeme proč se cyklisti vracejí dolů tak nabalení. Ale máme to za sebou a začíná nám pěkný pohodový týden cyklistiky.

Obrazek

2.7. Jedeme na okruh pohořím Dentelles des Mortmirail. Projíždíme mětečky Crillon le Brave, Caromb, Beaume de Venise, Girondas, Sablet a Seguret. Odtud stoupáme do Suzete a projiždíme Mortmirailskými krajkami do Malaucene. Nakupujeme v místním Super U a vracíme se do Bedoinu.

Obrazek


 

3.7. Vydáváme se do kaňonu de la Nesque. Projíždíme Flassan a stoupáme málo frekventovanou silničkou až do la Gabelle a zase sjíždíme skoro až k Saultu, hlavnímu městu levandule. Projíždíme Monieux a začíná kaňon Nesque. Sjíždíme přes 20 km z mírného kopce až do Mormoironu a třešňovými sady se vracíme do Bedoinu.

Obrazek

4.7. Objeli jsme vše co jsme chtěli a tak balíme a jedeme dál. Navštěvujeme amfiteátr v Orange,

Obrazek


zastavujeme se v Chateauneuf du Pape,

Obrazek

procházíme se přes Pont d`Gard

Obrazek


a nakonec se stavíme ještě v Avignonu podívat se na Papežský hrad.

Obrazek

Jedeme do Robionu, kousek za městem nacházíme kemp. Nakonec jsme se v něm sešli všichni.

5.7. Vyjíždíme z Robionu a začínáme stoupat na hřeben Malého Luberonu. Cesta je příjemná, převýšení asi 600m. Přejíždíme hřeben cedrovým lesem, pohoda, nikde nikdo. Po malé přestávce sjíždíme do prvního městečka Bonieux. Odtud jedeme do Lacoste.U hradu, kde pobýval i markýz de Sade je výstava soch, pokračujeme do Menerbes, Oppede (prohlídka starého kostela kde je průvodce i v češtině), Maubec a zpět do Robionu.

Obrazek

6.7. Přes Coustelet a St. Pantaleon jedeme do Rousillonu, absolvujeme prohlídku okrových povrchových dolů. Odtud do krásného městečka Gordes, kde se natáčel film Báječný ročník. Sjíždíme z Gordes a zastavujeme se v pidivesničce Villagesde Bories. Po cestě zpět jsme píchnul (což se mi stává poměrně často, téměř na každé cestě) ale po rychlé výměně dojíždíme do kempu.

Obrazek


7.7. Protože jsme některé lokality nestihli navštívit, vyrážíme na výlet autem. Jedeme se podívat na vyvěračku Fontaine de Vaucluse,

Obrazek


jedeme přes La Roque do Venasque a zpět přes Abbey de Senaque a Gordes do kempu. Odpoledne jsme pozváni na petanque turnaj majitelem kempu. Nevím, co zde bylo ubytováno za Francouze ale moc to neuměli. Téměř všechny naše týmy postoupily, v semifinále jsme se Šárkou vyřadili Stejskalovi, Klára s Tomíkem zase Kujanovi.Nakonec jsme ve finále podlehli dravému mládí ale přejeme jim to.

Obrazek

8.7. Vyrážíme na přejezd Velkého Luberonu, jedeme auty do Cucuronu. Stoupáme na vrchol, převýšení asi 700 m. Jsou zde nějaké cedule ale moc jim nerozumíme. Na hřebenu děláme zastávku, většina svačí pod vysílačem. my se Šárkou a Klárou jedeme napřed. Udělali jsme dobře, ostatní chytili místní ochranáři, prý se po 12,00 zde nesmí být. Duchapřítomně jim napovídali, že mají auta na druhé straně a tak i oni jedou dál. Ale jinudy, už jsme se nepotkali. My sjíždíme z hřebenu a jezdíme nahoru a dolů v lese na úpatí pohoří. Orientujeme se jen tak od oka, mapa nám moc nepomáhá. Naštěstí stále víme že do civilizace není daleko. Nakonec vyjíždíme v Cabrieres a vracíme se k autu. Jedeme zpět do kempu, zastavujeme se ještě v Lourmarinu. Flašarovi chtěli jet dnes ještě bajkovat do Vercors a tak jsou úplně zbaleni. Bohužel jim místní vyrazili okýnko u auta a ukradli battoh s oblečením a nějaké další věci. Auto nechtěli, i když tam měli náhradní klíče. A tak nikam nejedou a zůstávají s námi ještě jednu noc v kempu.

Obrazek

9.7. Program je u konce, vše jsme viděli a tak se můžeme vrátit domů. Jedeme individuálně, každý po svém. My přes Carpentras, Vaison do Nyons. Okolí je hezké ale cesta moc neubíhá a tak jedeme na dálnici a hurá na sever. Cestou chceme ještě spát u Baume les Dames. Leje ale jako z konve a tak pojedeme v kuse. Na poslední chvíli nakupujeme v Besansonu . Potkáváme se zde opět se Stejskalíkama. Přespáváme na parkovišti u Freiburgu a pak už hurá domů.

 

Obrazek

Není nad to jet do Provence. Hezká příroda a jisté teplé počasí, to nikdy nezklame. Jen pozor na zloděje. U všech vesniček, které jsou turisticky atraktivní, je upozornění, abyste nic nenechávali v autě. To lze ale těžko splnit, když jste plně nabalení. Zloději jdou hlavně po penězích. Že to není plané varování jsme se přesvědčili nejen na vlastní kůži ale viděli jsme na parkovištích hodně střepů z okýnek i zbytky zámků z aut.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář