Jdi na obsah Jdi na menu
 


XIII. MTB 2006 - Francie

31. 7. 2006
Jedeme pouze my s Klárou a Kujanovi. Vyjíždíme jako obvykle napřed. Ve Francii jedeme po dálnici směr Lyon, u Valence sjíždíme a jedeme se podívat do městečka Mirmande.

Obrazek


Pak pokračujeme až do kempu v St. Marti d`Ardeche. Připravil jsem itinerář ale pouze na 5 dní. Pak se uvidí.

2.7. Jedeme pře St. Julin a Salazac do la Roque sur Ceze. Jdeme si prohlídnout městečko, je pěkné vedro a slunce pálí jako divé. Po prohlídce sjíždíme ke kaskádám da Sautadet.

Obrazek


Je strašný vedro, krátce se smočíme a jedeme zpět. Ve městečku St. Michel d`Euzet musím zastavit, neboť slunce vykonalo své. Šárka jede sama pro auto a my čekáme na lavičce ve stínu. Ale časem jsme si na vedro zvyknul, nesmím si sundávat helmu a občas si musím polít hlavu vodou. Večer přijíždějí Kujanovi a jdeme na prohlídku městečka Aigueze.

Obrazek


 

3.7. Chceme objet kaňon Ardeche ale na kole se nám to zdá daleko. Jedeme auty přes Laval St. Roman a Labastide de Virac do Vallon Pont d`Arc. Odtud se vydáváme na kolech na prohlídku nádherných vesniček Bazaluc a Vogue. Cestou zpět se koupeme pod Pont d`Arc, projíždíme údolí řeky Ardeche a protože je vedro, jdeme se ochladit do jeskyně Tete du Lion.

Obrazek


4.7. Balíme a jedeme dál, cestou se zastavujeme ještě jednou na kaskádách da Sautadet. Pokračujeme přes hory a doly až do kempu v la Rozier na soutoku řek Tarn a Jonte. Jsou zde tři kempy na jednom místě, vybíráme ten s bazénem, i když pod ním je o něco klidnější a hezčí.

Obrazek

 

 

5.7. Jedeme se podívat na dálniční most v Millau. Z Roziers stoupáme na Montpellier le Vieux a zase sjíždíme až do Millau. Cestou nám nad hlavou krouží hejno orlů. Jedeme až pod most a následuje prohlídka vesničky Peyre. Vracíme se podél řeky Tarn až do kempu.

Obrazek

6.6.Necháváme kola odpočinout a jedeme auty přes náhorní planinu Mejan do St. Enimie. Při prohlídce městečka dochází ke špatné předávce foťáku mezi Jirkou a Naďou s fatálními následky. Už žádné foto nebude.
S řadou zastávek se vracíme údolím Tarnu zpět. Večer si uděláme ještě malý výlet na blízký kopec se skalnatou vyhlídkou. Musíme zdolat bez jištění několi žebříků ale dobře to dopadlo.

Obrazek

7.7. Přejíždíme na druhý konec údolí, máme sraz se Stejskiho partou. Schválně jedeme přes dálniční kost v Millau

Obrazek

zastavujeme se v Mende na prohlídku i nákupy a vracíme se do Floracu. Zde se setkáváme s ostatními.

Obrazek

8.7. Stoupáme z Florace na náhorní planinu Mejans, projíždíme vyhořelými lesy a nakonec sjíždíme do Malene. Jedeme údolím Tarnu na druhou stranu, opět se zastavujeme v St. Enimie a odtud zpět do kempu. Někteří bikeři to jeli obráceně přímo podél řeky ale většina to nakonec stejně vzdala.

Obrazek


Obrazek

9.7. Přes Cocures stoupáme na náhorní planinu obdivovat menhiry. Je jich tu spousta a jsou si dost podobné. Brzy nás to přestává bavit. Před sedle Mortmirat zahybáme a sjíždíme zpět do Cocures.

Obrazek

10.7. Balíme, startujeme Jirkovo auto přes kabely a odjíždíme domů. Zastavujeme se v Puy en Valley a zdoláváme druhou dominantu města. A samozřejmě ještě nakupujeme víno, sýry a podobné užitečné věci.

Obrazek


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář