Jdi na obsah Jdi na menu
 


XII. MTB 2005 - Francie

31. 7. 2005

3.7. Zase Francie, ani moc nevíme do jaké oblasti jedeme. Sestava Stejskalovi, Flašarovi, Nebožtíci, Kujanovi. Necháváme to ne Stejskim. Nakonec končíme v kempu u Mouthier, což je pro nás dost zklamání. Byli jsme zde před třemi roky a nechce se nám moc jezdit po stejných trasách. Vyrážíme na výlet podél řeky Loue.

4.7. Bajkujeme lesem na vyvěračku (pramen) řeky de la Lou. Zde už jsme byli ale nejeli jsme (lépe řečeno netlačili jsme) tak obtížnou cestou. Alespoň že nějaká změna.

Obrazek

5.7. Oby toho nebylo málo, vydáváme se na další vyvěračku, tentokrát řeky  Lison.

Obrazek

6.7. Konečně balíme a jedeme jinam. Já s Klárou tedy moc ne, jsme rychlí a tak sedíme a sledujeme ostatní jak kmitají.

Obrazek

Chceme zůstat někde u ? (to už přesně nevím kde). Počasí nám moc nepřeje, je zima a stále prší. Dáváme si u pastisu a kávy hodinku na rozmyšlenou. Někteří chtějí zůstat, my a Kujanovi raději jet dále. A tak nakonec vyrážíme směr Annecy, kde by měla být další schůzka a porada co dál. Bohužel počasí stále za nic nestojí, při přejezdech hor se dost přibližuje k bodu mrazu. Annecy míjíme po dálnici a tak jedeme dál. Nakonec se mraky protrhávají, svítí slunce a my a Kujanovi se ubytováváme v kempu v Robiers, blízko Sisterone. Ostatní pokračují taky v cestě ale zůstávají v horách u Greoblu a tak už se neuvidíme.

Obrazek

7.7. Pohodová vyjížďka spojená s prohlídkou Sisteronu. Počasí nádherné, Provence nikdy nezklame. Večer však žádné vedro není.

Obrazek

8.7. A tak balíme a jedeme dál na jih, až k jezeru Ste, Croix. Odpoledne jedeme na prohlídku města Moustiers Ste. Marie, vystoupíme až ke kostelu nad městem.

9.7. Hezká, i když poněkud dlouhá cesta kaňonem Verdon. Cestou vidíme i orly, ve sjezdu cestou zpět si užíváme nastoupané metry. Chceme dojet do kempu zkratkou a tak zahybáme na prašnou cestu. Jsou zde nápisy ale jako většinou nám neznámou řečí. Jedeme dál, kousek od nás je nějaký domek a přes cestu řetěz. Přendaváme kola a tu vybíhají psi  a s nimi paní domu, která štěkala ze všech nejvíce. Zas  to známé PRIVÉ!!  Tak se vracíme zpět, i když cesta byla pouze skopce , už toho máme za celý den dost a se psi závodit nechceme.

Obrazek

10.7. Okružní jízda kolem jezera. V mapě je vyznačená turistická cesta kolem celého jezera, pouze kousek je zde čárkovaně. Bylo to v pohodě až na ten čárkovaný úsek. Cesta byla stále užší, řídítka se nám už nechtěli vejít mezi stromy. Cesta stoupá a začínají kameny, stále se zvětšují až tu jsou nakonec skály, na kterých si musíme kola postupně podávat. Když jsme je zdolali, začíná porost housnout, samé trní a navíc se nám ztrácí cesta. Všichni ji hledáme a nakonec máme co dělat, abychom se dali zase všichni dohromady. Nakonec máme štěstí, nalézáme červenou značku a vedeme kola z kopce. Večer se vydáváme ještě jednou do městečka Moustiers.

Obrazek

11.7. Vracíme se domů, tentokrát Francií bez dalších větších zastávek.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář