Jdi na obsah Jdi na menu
 


X. MTB 2003 - Francie

13. 7. 2003
Jedeme ve složení Stajskaslovi, Nebožtíci a my v jumperu, Kořistníci v obytňáku a další auta Kujanovi, Novákovi a Gabon. Zastavujeme se ve Vogézách v kempu Florival u Guebwilleru.
Obrazek
Odpoledne jedeme na vyjížďku a stavíme se v restauraci IV. cenové skupiny.
Obrazek ObrazekDruhý den balíme a přesouváme se do kempu Bomba blízko jezera Chabron.

Obrazek


Stavíme stany a odpoledne vyrážíme do Murolu a odtud do Besse en Chandesse. Jedem zkratkou a tak i dost tlačíme. Začíná pršet a do Besse přijíždíme v dešti. Usycháme v místním kostele, Stejski si tu i schrupnul a jedeme dál na Lac Pavin neboli do Pavího lesa. Cestou ještě párkrát prší a tak jsme rádi, že už jsme zpět. V jumpru začíná velká ochutnávka sýrů a vína, později se přesunujeme do kempru, kam se nás vejde o něco více.

Obrazek

ObrazekProtože jsme nestihli včera celou etapu, přesouváme se auty do Egliseneuve d`Entraigues. Jedem na jezero v sopouchu u Godivelle, bajkujeme po loukách a přes ploty k jezeru Montcineyre. Počasí je stále proměnlivé, večer v kempu dost fouká a tak se rozhodujeme, že pojedeme jinam a hlavní cíl, Puy de Dome si necháme napotom.

Přejíždíme k Loiře a zůstáváme v kempu u městečka Goudet pod stejnojmeným hradem.
Jedeme k jezeru Bouchet, do Bonnefantu a cestou hledáme dolmeny. Moc se to nedaří, musíme se vracet ale nakonec jsme se dočkali. Žádná sláva to ale není. Počasí je pěkné a tak se ještě večer koupeme v bazénu.
Rozhodli jsme se navštívit hrad Bouzols.

Obrazek


Je soukromý což je pro nás Čechy dost nezvyklé. Brána je otevřenná a tak vjíždíme na dvůr. Pán hradu nebo jeho lokaj vybíhá a radostně nás vítá. Mává rukama a volá PRIVÉ!!!, PRIVÉ!!!. Nemáme moc času a francouzsky taky moc nemluvíme a tak mu máváme a odjíždíme z hradu.
Je stále hezké počasí a tak se vracíme zpět na sever. Procházíme Puy en Valey, lezeme do ocelové sochy panny Marie, jedné z dominant města.
Obrazek
Stavíme stany v kempu Orcines a vyrážíme na sopku Puy de Parion. Na vrcholu je naleziště borůvek a tak se přes odpor náčelníka Stejskiho zastavujeme a sbíráme a jíme je. Jezdíme okolo rozlehlého sopouchu sopky a díváme se na Puy de Dome, kam vyrazíme zítra.

Obrazek


Konečně na Puy de Dome. Jaké je naše zklamání, když zjišťujeme, že na vrchol se dá jet na kole pouze 2 x týdně. Dnes to nejde. A tak se vydáváme na vrchol pěšky.

Obrazek

Dohráváme pentanque turnaj, slavíme opět vítězství a je čas k návratu domů.

Obrazek


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář