Jdi na obsah Jdi na menu
 


VII. MTB 2000 - Rakousko, Německo

31. 7. 2000
Obrazek Po akci "vozík na Brenneru" volíme variantu střecha. Moc dobrý nápad to taky není, autu se moc nechce, víc než 110 km/hod. z něj cestou nevyloudíme. Naštěstí nejedeme daleko. Jsme v obvyklé sestavě s Klárou, Nebožtíkama a Jakubama. Vyrážíme směr Mnichov a dál na Kufstein a zůstáváme 4 noci v příjemném kempu Hiasenhof na břehu jezera Thiersee. Podnikáme výlety na Wachtl - Trainsjoch, Kaiserhaus - Ackernalm a Rechenau - Grafenherberge.

Odtud přejiždíme do německého výběžku zasahujícího do Rakouska, bydlíme 3 noci v kempu Grafenlehen (spíše tedy se slevou před kempem) u jezera Konigsee. Samozřejmostí je výjezd z Berchtesgadenu na Kehlsteinhaus, neboli Orlí hnízdo. Překvapilo nás, že se nikde ve městě ani zde v Orlím hnízdě nesetkáte se jménem Adolf Hitler.
Nedá se jet po silnici, sem můžou pouze autobusy, které zajišťují kyvadlovou dopravu. Ale cesta nahoru pro pěší se dá celkem dobře vyjet.

Obrazek

Druhý den vyrážíme směr Gotzenalm, na nádhernou vyhlídku na jezero a horu Watzman. Převýšení přes 1 km ale nevzdáváme to a vyjíždíme až na vrchol, i když je to pěkný prďák.

Obrazek


Jednoho dne kolem 16 hodiny se náhle nebe pokrylo podivnými černými mraky a než jsme se nadáli, začaly padat ohromné kroupy. S helmou na hlavě jsem se snažil zakrýt spacákem sklo auta. Kroupy mě pěkně sešlehaly ale výsledek byl promočený spacák, rozmlácená helma, prasklé přední sklo na autě a přeražený prut u stanu. Jinak se nic nestalo, naštěstí to netrvalo moc dlouho.

Cestou zpět jsme si ještě na kolech projeli Salzburg.

Obrazek 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář