Jdi na obsah Jdi na menu
 


2006 - Korsika

30. 6. 2006

Jedeme k cestovní kanceláří OK Tour Jablonec. Vše je perfektně připraveno, program cesty je znám dopředu a tak jsem vybaven i svými podrobnějšími mapami. Autobus ze Semil a dva příjemní řidiči. Plujeme trajektem z Livorna do Bastie.

14.5. Ubytováváme se v kempu U Pezzo v St. Florent. Odpoledne jedeme na krátký výlet sami po pobřeží. Prašná cesta končí, přejíždíme na pobřeží a jedeme a trochu i tlačíme zpět. Jdeme stále po břehu moře až se ocitáme u nějakých domů. Je nám to podezřelé ale nechceme se vracet. Od domu jedeme cestou do vnitrozemí ale ta končí zamčenou bránou. Přemýšlím, zda nelze podlést ale než k ní dojedeme, bránu odmyká nějaký chlap a vjíždí na traktůrku dovnitř. A už slyšíme naše známé PRIVÉ!!! Co mu ale nakonec zbylo než nás pustit ven. Naštěstí zde není moc psů a žádného na nás nevypustili.

Obrazek

15.5. Okruh ze St. Florent – Poggia, Oletta, Olmeta di Tuda, kostel St. Michele de Murato, San Gavino di Tenda a San Pietro do Tenda.

Obrazek

16.5. Někteří se vydávají na náročnou etapu kolem Cap Vorse, my jedeme jen kratší variantu západním pobřežím do Nonzy a zpět.

Obrazek

17.5. Odjíždíme z kempu pustinou Agriates do L`lle Rouse. Já jedu tuto část autobusem. Od pobřeží jedeme stoupáme do vnitrozemí do městečka St. Antonio a nechybí ani jeho pěší prohlídka. Pokračujeme zas k moři do kempu v Calvi. Po večeři je noční prohlídka městečka.

Obrazek

18.5. Balíme a vyrážíme směr Porto. Cesta vede nad mořskými zátokami a podél skalnatých výběžků přes sedla Bocca Seria a Bocca Bassa do Le Fanga. Já odtud pokračuji autobusem. Ostatní stoupají na Col de Palmarella a odtud rozestavěnou horskou silnicí do kempu v Portu. Večer se jdeme podívat na západ slunce nad zátokou v Portu.

Obrazek

19.5. Stoupáme nádhernými skálami les Calanes až do vesnice Piana a pak zase zpět. někteří ještě vy\rážejí do soutěsky Spelunca. Večer opět sledujeme západ slunce.

Obrazek

20.5. Většina se nechává vyvést autobusem do sedla Vergio.Odtud sjíždíme, často mezi prasaty, do městečka Calacuccia a dále soutěskou Scala di Santa Regina až do kempu v Corte. Následuje podvečerní prohlídka města.

Obrazek

21.5. Nabídek na výlety je mnoho, soutěska Restonica, kaňon l`Asco nebo oblast Castagniccia. Jedu zcela sám na docela pěkný okruh z Corte kolem letiště, stoupám do Sermana a pokračuji vrstevnicovou cestou do nádherného městečka na kopci Tralonca. Vyšlapu až nahoru, je zde nádherný výhled. A pak už jen zpět do Corte.

22.5. Odjíždíme z Corte, někteří výtečníci vystupují na sedle Vizzavona, část se nechává dovést před přímořské městečko Porticcio. Jedu opět sám, projíždím městečkem a očekávám příjemnou cestu podél pobřeží, tak to je alespoň na mapě. Cesta ale kupodivu prudce stoupá a je to stále nahoru a dolů. Navíc je docela slušné vedro a tak se táhnu jako šnek. Nakonec se šťastně dostávám do kempu v Olmeto-Plage. Je zde skutečně nádherná pláž a tak ještě využíváme čas k opalování a koupání.

Obrazek

23.5. Vyjíždíme na okružní cestu do prehistorické Filitosy podívat se na menhiry, dolmeny a jiné kamení.

24.5. Autobusem přejíždíme do Sartene, nakupujeme a procházíme historické centrum města. Vynechávám zajížďku na prohlídku velkého seskupení dolmenů a menhirů vstříc krásným výhledům na moře směr Bonifacio. Před městem končíme v kempu La Pomposa. Máme ho skoro celý jen pro sebe.

Obrazek

25.5. Autobusem jedeme na výlet do Bonifacia. Z útesů vypadá moře docela klidné. Máme domluvenou projížďku lodí. Lodě se vracejí jedna za druhou ale ta naše stále ne. Je to podezřelé ale nakonec přijela. Vyjíždíme ale prý nepojedeme až na blízký ostrov Lavezzi, protože jsou velké vlny. V zátoce ale nejsou žádné, tak si asi vymýšlejí. Vyjíždíme na širé moře a už to začíná. Vlny jsou dost velké, loď se kymácí, jsme hned mokří a někteří podezřele blednou. Časem si zvykáme, prohlížíme si útesy a vjíždíme i do jeskyně. To je vše a plujeme zpět. Nakonec to nebylo tak hrozné. Škoda, že už jedeme zpět do kempu, večerní prohlídka Bonifacia by jistě stála zato. Ale v kempu u vínečka se sýrem to taky není špatné.

Obrazek

26.5. Autobusem se vezeme do Porto-Vecchio a dál vzhůru do Ospedale. Zde vystupujeme a pokračujeme na kolech. Kolem jezera Ospedale přes sedlo Illarata do Zonzy. Stoupáme na sedlo Bavella a následuje sjezd údolím Solenzary až do kempu Eucalyptus na pobřeží moře. Stanujeme skoro na pláži, poslední noc na Korsice.

Obrazek

27.5. Autobusem přejíždíme do Bastie, nakupujeme, pijeme šampaňské v parku, nasedáme na trajekt a vyrážíme k domovu.

Obrazek

 

Během nádherných 14 dní skoro bez kapky deště (jen 2x v noci, ráno byly stany suché), teplého počasí bez velkých veder jsme procestovali skoro všechny kouty Korsiky.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Strident blood press symptoms

(Aemomienohem, 11. 10. 2018 12:56)

Poids est comment dur votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur essence pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre coeur bat, il pompe le sang a tous egards vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-generique-pas-cher-en-france/

Rare Olden Indian Secret agent Resets Blood Exigency

(Aemomienohem, 27. 9. 2018 4:02)

Torsion bras de quelqu'un est comment poupe votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque culture votre moelle bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la prendre facilement de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/does-mvp-cover-cialis/