Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jablonecký pohár 2009

5. 11. 2009

1.11. Tuto neděli se konalo finále ale já jsem se ho nezúčastnil. Systém hry ve finále se mi zdá neefektivní a neekonomický. Zkrátka to nestálo za ty peníze.

4.10. Po letní přestávce a jediném tréninku minulý týden jdu rovnou na 5. turnaj Jablonecké ligy. Přestávka je znát, je to jako na houpačce. Sešlo se 21 hráčů, nic moc. V základní kole to ze začátku jde ale na konci první hry se to nějak zaseklo a jde to se mnou s kopce. Výsledky 155, 131 a 140 mě řadí až na chvost tabulky. Musím tedy do desperáda, naštěstí 176 stačilo na postup z posledního, šestnáctého místa.

První semifinálová  hra výtečná,202, v 10. kole druhé hry nedorážím a tak se 162 čekám jak to dopadne. Vyšlo to, prolezl jsem do finále z 8., posledního místa.

Jako poslední si ale nemohu vybrat dráhu a tak se peru s osmičkou a je to tragédie. Bídných 137. Poslední hra se však mimořádně daří, nejlepší finálový nához 217 mě posunul na celkové 6. místo a mám alespoň další pohárek na poličku. Velká škoda, na prvního scházelo pouhých 23 bodů, takovou šanci asi dloho mít nebudu.

Do závěrečného finálového turnaje v listopadu jdu z 15 místa (jeden turnaj mi ve výsledcích chybí) a los není zrovna ideální. Uvidíme.

26.4. Je to jako na houpačce. Nabitý program, tři akce v jednom dni a tak musím čtvrté kolo Jabloneckého poháru vynechat.

29.3. Na třetí kolo se vydávám poprvé s vlastní koulí. Hned na startu svého putování po bowlingových drahách se uvedla dvojnásobným strajkem. Naneštěstí to bylo v tréninkových hodech. Ale i nadále se jí dařilo docela dobře ale výkony 162, 181 a 186 nestačily na postupovou třináctku. Po chvíli váhání jsem si připlatil za desperádo a šel ještě jednou zkusit štěstí. 10 hráčů na tři postupová místa. Od začátku se mi daří ale závěr se mi nějak vysmekl z ruky. Nedoražené parohy v devátém a dvě kuželky za sebou v desátém hodu znamenaly "jen" 194 a třetím postupujícím se stal se 198 Bohouš, který naopak v závěru slepil tři strajky a i přes nezdar vv desátěm hodu dal 198. Celkově tedy 19. místo.

1.3. Druhého kola se nezůčastním, někdo se na tu padesátku na MS Liberec jít podívat musí. Přes neúčast jsem stále na postupovém 22. místě.

25.1. Vyrážím na nový ročník Jabloneckého poháru. Je malá změna, základní kolo se hraje na tři hry, 13 hráčů postupuje přímo a 3 z desperáda do semifinále. Po 2 hrách postupuje 8 hráčů do finále.

Účast je značná, sešlo se 36 hráčů. Hrajeme v poslední rundě a tak je nám jasné, že na jistý postup potřebujeme průměr ke 190. Bohužel nezačínám nejlíp a po hrách 166 a 163 nemám moc šancí, musel bych zahrát nadstandardní číslo. Ale docela se daří, strajky se slepujou a přestože v deváté hře nedorážím devítku (to jsou ty nervy), dávám 225 a k tomu bonus 15 za výkon a tak postupuju do semifinále z pěkného 6. místa.

To ale nic neznamená, hraje se zase od nuly. Na postup do finále je nakonec potřeba průměr přes 190 a tak můj výkon 178 a 182 stačí pouze na celkové 12. místo.

Konkurence je značná a my rovináři jsme téměř na stropě našich možností. Takže to bude dost těžké udělat nějaký slušný výsledek. Už postup do semifinále je velmi obtížný. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář